Śladami Jana Pawła II

W dniach od 22 do 26 stycznia br., grupa młodzieży z oddziału KSMu w Brańsku, uczestniczyła w pielgrzymce, której przyświecało hasło: „Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II”.

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od modlitwy i zwiedzania papieskiego Sanktuarium w Krakowie. Następnie udaliśmy się do wadowickiego Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, by zobaczyć ówczesne mieszkanie, w którym Karol Wojtyła spędził dzieciństwo i poznać historię życia wielkiego Polaka. Wstąpiliśmy również do pobliskiego kościoła i oddaliśmy się chwili modlitewnej refleksji przy chrzcielnicy, w miejscu sakramentu chrześcijańskiego wtajemniczenia, małego Karola Wojtyły.

Zawitaliśmy także do Zakopanego, by tam, drogą papieską, przejść nad Morskie Oko. Jako, że Jan Paweł II lubił jeździć na nartach, my również chcieliśmy poczuć ducha tego sportu i podjęliśmy próby jego nauki. Sama jazda wychodziła nam różnie: jednym lepiej, innym mniej, ale jak to w życiu bywa: często dzięki pomocy współtowarzyszy, powstawaliśmy z upadków, by mknąć dalej przed siebie!

Centrum każdego dnia wycieczki stanowiła Eucharystia, która jeszcze bardziej przybliżała nas do Pana Jezusa, a Jego Słowo pokrzepiało.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy księdza kardynała Stanisława Dziwisza. Wieloletni, osobisty sekretarz papieża, przyjął nas bardzo miło, dzieląc się świadectwem posługi pełnionej przy Ojcu Świętym. Wraz, z wieńczącym wizytę, błogosławieństwem,  otrzymaliśmy pamiątki oraz piękne różańce.

Poruszeni przykładem życia i nauczaniem św. Jana Pawła II, chcemy spełniając prośbę Ojca Świętego, wymagać od siebie, choćby nawet inni od nas nie wymagali i iść drogą wyznaczoną przez Ewangelię, bo przecież: „Czas ucieka, wieczność czeka”!

dziwisz