Zakończenie rekolekcji Odnowy w Duchu świętym

W dniach od 2.10. do 18.11.2017r. w parafii Wniebowzięcia NMP w Brańsku odbyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Rekolekcje organizowała wspólnota Misericordias z Brańska. Do poprowadzenia spotkań i głoszenia Słowa Bożego został zaproszony Ks. Andrzej Witerski – Koordynator  Odnowy w Duchu świętym diecezji Drohiczyńskiej – wraz z Renatą Wróblewską ze wspólnoty Dobry Pasterz w Bielsku Podlaskim. Uczestniczyło w nich około 70 osób.

W przygotowanie rekolekcji zaangażowały się wszystkie osoby ze wspólnoty Misericordias wraz z opiekunem Ks. Danielem Plewką i liderem odnowy Panią Grażyną Bochurzewską.

Celem ćwiczeń duchowych było przybliżenie i pogłębienie wiary, bliższe poznanie i zrozumienie działania Ducha świętego w naszym życiu poprzez cotygodniowe spotkania i codzienne rozważanie Słowa Bożego, wokół tematów: „Sens życia”, „Miłość Boga”, „Jezus Drogą, Prawdą, Życiem i Zbawieniem”, „Nawrócenie uzdrowieniem człowieka”, „Jezus Panem i Bratem”, „Duch święty i Jego działanie wśród nas”.

Rekolektanci wysłuchali świadectw zaprzyjaźnionych osób o ich duchowych przemianach dzięki Łasce Bożej.

Zakończenie rekolekcji w dniu 18.11.2017r. zbiegło się z drugą rocznicą powstania Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Misericordias”. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył nasz opiekun Ks. Daniel Plewka wraz z kapłanami ks. Arturem Żandarskim i Ks. Łukaszem Redoszem. Było wiele wzruszeń i radości. Wszyscy wielbili Najwyższego Boga, który dla każdego z nas powinien być drogą, prawdą i życiem. Po uroczystej Mszy świętej wszyscy umocnieni Duchem świętym i z wielką radością uczestniczyli w agapie u Państwa sokołowskich, którym serdecznie dziękujemy.