(85) 737 50 27
  parafiabransk@gmail.com

W kroczeniu za Krzyżem Chrystusa

16-go marca br. odbyła się Pierwsza Piesza Droga Krzyżowa z kościoła parafialnego w Brańsku do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa w Domanowie. Nabożeństwo modlitewne rozpoczęło się od Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Krzysztof Napiórkowski a Słowo Boże wygłosił ks. Daniel Plewka.  W kazaniu zwrócił uwagę na to, iż ta Droga Krzyżowa jest w innej formie niż była dotychczas w Wielkim Poście i również po przejściu tej drogi mamy wrócić do naszych domów również inni, bardziej upodobnieni do Jezusa. Hasłem które nam przyświecało podczas kroczenia za Krzyżem Chrystusa były słowa „W mocy Bożego Ducha”. Trasa liczyła ponad 8 km i zgromadziło się na niej blisko 150 osób. Porywisty wiatr i deszcz nie ułatwiał nam kroczenia za krzyżem. Po przejściu czternastu stacji dotarliśmy do celu, czyli przed Cudowny wizerunek Matki Bożej. Na pielgrzymów czekał ks. Janusz Łoniewski, który przy wystawionym Najświętszym Sakramencie zawierzył wszystkie intencje pielgrzymów Panu Bogu przez ręce Pani Domanowskiej.

tekst: Uczestniczka Drogi Krzyżowej

foto. P. S. Suszko